niedziela, 24 sierpnia 2014

"Ucieczka z pokoju na żywo" czyli hit hitów i najlepszy sposób na spędzenie godziny z przyjaciółmi;)

O co chodzi? Niektórzy z Was mogą kojarzyć gry komputerowe, w których trzeba było znaleźć sposób, żeby wydostać się z zamkniętego pokoju. Trzeba było rozwiązywać zagadki i mieć trochę umiejętności MacGyvera, żeby wymyślić, że z sznurówki i spinacza można zrobić helikopter;)

"Escape the room" to dokładnie to samo, z tą różnicą, że na żywo!
Nasz zespół wybrał pokój z tematyką baśni braci Grimm. Razem z 11 innymi osobami mieliśmy za zadanie znalezienie klucza, który pozwoliłby nam wydostać się z zaczarowanego lasu i dostać do zamku, w którym czekała królewna.

puzzlebreak.us

Zabawa była przednia! Mimo, że wysilaliśmy mózgownice i dawaliśmy z siebie wszystko, nie udało się nam jednak dokończyć misji na czas. Zagadki było zaskakująco trudne i z tego, co się dowiedzieliśmy, średnio tylko ok. 20% zespołów znajduje klucz przed upływem czasu.
Nie będę psuć ludziom zabawy opisując dokładnie, co musieliśmy robić, ale były to dosyć niestandardowe łamigłówki, jedna prowadziła do następnej, ta do następnej, aby w końcu znaleźć cząstkowe rozwiązanie większego problemu, etc.

Impreza jest dość droga (30$/os), ale i tak bardzo polecam. Jest to nietypowa rozrywka, można zweryfikować swoją spostrzegawczość i umiejętność kreatywnego myślenia. 

A my, mimo, że z pokoju wyszliśmy pokonani (brakło nam z 10 min :( ), stwierdziliśmy jednogłośnie, że i tak jesteśmy najlepsi. Każdy z nas przebrał się  zgodnie z tematyką pokoju i zrobiliśmy niemałą furorę, spacerując po mieście;)


I następnym razem się uda!

PS. Muszę się pochwalić, że SAMA sobie uszyłam pelerynkę. Tym samym przebranie na Halloween gotowe!;)


9 komentarzy:

 1. Jeżeli spodobała Ci się ucieczka polecam tzw. puzzle hunts. Jestem niemal pewna, że w Seattle organizowany jest DASH (Different Area Same Puzzle), w którym małe drużyny z całego kraju, każda w swoim mieście, rozwiązują te same zagadki spacerując jednocześnie po okolicy. To świetny sposób na spędzenie soboty. Polecam też MIT Mystery Hunt - niemal wszystkie zagadki z poprzednich lat są dostępne online. Tu często przydaje się nerdowa wiedza - nigdy nie opublikowane fragmenty Gwiezdnych Wojen, Fortran albo kroki Square Dancing.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój kolega z zespołu uwielbia wszelkiego typu puzzlowe eventy (zresztą studiował na MIT i co rok bierze ciagle udział w ich puzzlach) i to on mnie w to wkrecil:) jeśli dobrze widzę, to DASH sie odbywa dość rzadko, ale bardzo chciałabym spróbować!

   Usuń
 2. Kiedyś znalazłam stronkę, na której była taka oferta, chyba we Wrocławiu. Stronka wyglądała zachęcająco, ale ciekawa jestem czy poziom łamigłówek byłby równie zajmujący co w USA. Może warto spróbować? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. We Wrocku 'ucieczka z pokoju' była super i udało się nam wydostać w 35 minut :) Stronka: http://exitroom.pl/ Mieliśmy voucher i zapłaciliśmy za 4 osoby śmieszną kwotę 60 zł.
   W Birmingham (Anglia) opłata jest spora i wynosi £60 za 4 osoby http://www.escapelive.co.uk/. Wielki plus, że jest możliwość wyboru pomiędzy różnymi pokojami i nigdy się nie znudzić.

   Usuń
 3. Super zabawa, i super pelerynka. Troche nie fair ze jestes i super "smart" i na dodatek szyjesz!
  Dorota w Colorado

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, proszę Cię;) Za komplement dziękuję, ale bez przesady - ze jestem "smart" sie zgodze, ale "super" to juz raczej nie;) Szyć nie szyję, a zdarza mi się coś zrobić raz do roku na Halloween;)

   Usuń
 4. Tak z ciekawości ile zarabia się w Amazon i Google ? :-) :-D ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. poszukaj tu: http://www.glassdoor.com/Salaries/index.htm
   PS. "Before you ask a question, google it":P

   Usuń