sobota, 14 maja 2016

Seattle z dziećmi - gdzie iść, co zobaczyć

Pytacie dość często o to, jak zaplanować wizytę w Seattle z dzieciakami.
Popytałam dzieciatych znajomych i poniżej możecie zobaczyć listę, która powstała z ich sugestii.
Nie ma w niej podziału na wiek, jako rodzice będziecie wiedzieć najlepiej, co Wasze pociechy zainteresuje i co będzie dla nich (nie)odpowiednie.
Droczy Czytelnicy, śmiało dodawajcie kolejne propozycje w komentarzach, jeśli uważacie, że czegoś tu brakuje!

Seattle Center - atrakcji tutaj na conajmniej jeden pełen dzień.
Space Needle: klasyk! Zdecydowanie polecam wjechanie na górę.
EMP  czyli Experience Music Projectmuzeum poświęcone muzyce i popkulturze. Poza stałymi wystawami związanymi z Nirvaną czy Jimmy Hendrixem, są tu też sezonowe wystawy dedykowane filmom i książkom fantazy, sci-fi, grom komputerowym, lego, czy Hello Kitty:)
Na ostatnim piętrze znajdziecie mini salę koncertową, w której możecie dać przedstawienie ze swoim zespołem (wybieracie ulubioną piosenkę, która leci z playbacku kiedy wy "gracie" na prawdziwych instrumentach i staracie się wyglądać, jakbyście wiedzieli, co robicie. Przezabawne!)
W kolejnej sali znajdziecie przeróżne instrumenty i sale jam session do Waszej dyspozycji. Nie umiesz grać na perkusji? Nie szkodzi, wirtualny nauczyciel poprowadzi cię przez podstawy.

Wystawa kostiumów z Gwiezdnych Wojen w EMPPacific Science Center: 
interaktywne centrum, w którym przez zabawę i ciekawe doświadczenia dzieciaki (i nie tylko) uczą się podstaw fizyki, matematyki czy higieny osobistej :p (wąchając próbki zapachowe m.in. zepsutych dziąseł:P) Jest tu sporo gier testujących refleksy i zmysły oraz żywe robale i zwierzęta. Plus spora sala z egzotycznymi motylami.

Seattle Children's Theatre: jak nazwa wskazuje - teatr dla dzieci. W programie na 2016 m.in. opowieści z Narnii. Program: http://www.sct.org/Shows/2016-2017-Season/

Monorail czyli jednoszynowa kolejka z połączeniem z Downtown. Fajny sposób na dotarcie do Downtown:)

Ponadto znajdziecie tu wielki plac zabaw, przeróżne wystawy i instalacje (jak np. Sonic Bloom), wielka grająca fontanna i ... generalnie w Seattle Center zawsze się coś dzieje!
Kalendarz imprez

Fontanna w Seattle Center
Woodland Park Zoo - wielkie zoo, w którym o określonych godzinach można załapać się na karmienie zwierzaków czy specjalne sesje informacyjne dla dzieci. Podobno warto zahaczyć o Zoomasium, czyli wielką halę zabaw inspirowaną naturą.

Cougar Mountain Zoo - znacznie mniejsze niż Woodland Park Zoo, ale oferujące możliwość karmienia tygrysów czy pum.

Seattle Aquarium - podobnie jak w przypadku zoo, wizyta w akwarium na pewno przyniesie frajdę dzieciakom.

Wycieczka promem na Bainbdridge Island - sama wyspa Bainbridge jakoś specjalnie interesująca nie jest, ale warto dla samej przejażdżki promem! No i co jak co, ale spacer do lodziarni Mora to mus (taaaaaak bardzo pyszne).

Ballard Locks - wycieczka na śluzy w Ballard to ciekawa opcja zwłaszcza w lecie. Ruch wodny jest większy, a co za tym idzie i większa jest szansa na zobaczenie, jak śluzy działają.
Zaraz obok znajduje się przyjemny park z ogrodem botanicznym.

Museum of Flight - perełka jeśli chodzi o muzea w okolicy i wstyd się przyznać, ale miejsce, do którego jeszcze nie dotarliśmy. Wszyscy jednogłośnie polecają:) W Muzeum Lotnictwa znajdziecie modele pierwszych samolotów i balonów, myśliwce z czasów II wojny światowej i i przeróżne współczesne samoloty, do których będziecie mogli wejść i poodgrywać scenki z "Czy leci z nami pilot";)
Poza stałymi wystawami muzeum organizuje sporo dodatkowych wydarzeń dla dzieci i nie tylko: https://www.museumofflight.org/calendar

Snoqualmie Falls - przyjemna wycieczka poza miasto nad malowniczy wodospad Snoqualmie Falls. Dodatkowa frajda dla rodziców, którzy widzieli są fanami Twin Peaks:)

Miłośnicy Twin Peaks na pewno rozpoznają to miejsce:)
Ride the Ducks - super kiczowata, ale wyglądająca na przezabawną wycieczka po lądzie i wodzie kolorową amfibią. Trasa obejmuje przejażdżkę przez Downtown, Seattle Center i pływanie po jeziorze Lake Union. Ciągle na mojej liście TODO:)

Ride the Ducks
Argoisy Cruises - w przeciwieństwie do Ride the Ducks jest to łódź z prawdziwego zdarzenia:) Firma Argosy ma w swojej ofercie parę różnych wycieczek, m.in. po jeziorze Lake Union czy po Jeziorze Waszyngtona.

Pływanie kajakiem po Lake Union - super frajda!

Emerald City Trolley - czyli busik stylizowany na retro wagonik poruszający się po mieście z jednego interesującego miejsca do drugiego. Można wysiąść, pozwiedzać, a potem wskoczyć do następnego busika. Do wyboru parę różnych tras.
Gas Works Park, Discovery Park czy Golden Gardens Park to przyjemne miejsca na spacer czy wycieczkę rowerową.

Widok z Kerry Park
Fremont Brewery - jeśli po całym dniu zwiedzania z dziećmi macie ochotę na chwilę świętego spokoju i zimne piwo, zajdźcie do Frement Brewery! Wyślijcie pociechy do kącika dla dzieci, a sami skosztujcie lokalnych piw i cydru.
Nigdy mnie nie przestanie zadziwiać, ilu rowerzystów to przyjeżdża na piwko!

Po drodze do Fremont Brewery
Miłego zwiedzania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz