niedziela, 26 marca 2017

O Seattle CityPASS - czyli jak taniej zwiedzić Seattle?

Seattle CityPASS to bardzo ciekawa opcja dla turystów, którzy chcą odwiedzić najpopularniejsze atrakcje w mieście i zaoszczędzić nieco $ na wejściówkach.
Jeśli jeszcze tego nie wiecie, Seattle to drogie miasto nie tylko dla mieszkańców, ale też (a może zwłaszcza) dla turystów. Wejście na Space Needle kosztuje $22 (dla dorosłego), do muzeum EMP, teraz zwanego Museum od Pop Culture - MoPOP - $25, do zoo $21. Drożyzna, prawda? Bilety dla dzieci są nieco tańsze, ale zniżek studenckich nie ma.W ramach Seattle CityPASS, który kosztuje $79 dla dorosłego i $59 dla dziecka, zobaczyć można 5 atrakcji:
   1. Space Needle ($22)
   2. Seattle Aquarium ($25)
   3. Wycieczkę po zatoce Puget Sound z firmą Argosy Cruises ($27)
   4. MoPOP ($25) albo Woodland Park Zoo ($21)
   5. Ogród ze szkła Chihuly Garden And Glass ($22) albo Pacific Science Center ($22).

Patrząc na ceny pojedynczych biletów (w nawiasach), na zakupie passu zaoszczędzić można ponad $40 od dorosłej osoby.

Z 4. i 5. do wyboru jest tylko jedna opcja, ale posiadacze CityPASS na pozostałe atrakcje dostają zniżki.

CityPASS można kupić w każdej z wyżej wymienionych atrakcji. To książeczka, w której znajdują się bilety (nie wyrywajcie ich!) i kupony zniżkowe do restauracji czy sklepów. City Pass ważny jest 9 dni od pierwszego użycia.

Moim zdaniem jest to świetne rozwiązanie dla kogoś, kto ma czas tylko na "Seattle classics" albo nie chce bawić się w planowanie podróży i woli zdać się na sprawdzone żelazne punkty programu.
My zaopatrujemy w nie wszystkich naszych gości i często też dołączamy. Space Needle czy wycieczka z Argosy Cruises nie potrafią się znudzić:)

PS. Niestety nikt nie zapłacił mi za reklamowanie passu :D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz